Satın Alma Kuralları

İNTERNET ORTAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİDİR

 

MADDE 1.TARAFLAR

1.1 SATICI BİLGİLERİ

Ticari Unvan:Ata Pırlanta

Molla Fenari Mah.Alibaba Türbe Sok. No:26/7 Cağaloğlu, İstanbul 

Telefon: 0212 520 12 55 

E-Posta Adresi: info@atapirlanta.com 

MERSİS No:1909425000000022

Bu sözleşmede "SATICI" olarak anılacaktır.

1.2 ALICI BİLGİLERİ

Adı Soyadı:

Adres: 

Telefon: 

E-Posta adresi: 

Online olarak www.atapirlana.com sitesinde adı,soyadı,adresi,telefon ve adres bilgileri bulunan ve sipariş veren tüketici bu sözleşmede "ALICI" olarak anılacaktır.

MADDE 2-SÖZLEŞME KONUSU

www.atapirlanta.com İnternet Sitesi’nden elektronik ortamda alıcının siparişini yaptığı ve bu sitede belirli olan kriterler dahilinde alıcının tercih ettiği niteliklerde ve satıcının belirttiği fiyatı üzerinden ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3 ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ,FİYATI ve TESLİMAT BİLGİLERİ 

Ürünün kodu,özellikleri,miktarı, kdv dahil satış fiyatı ve teslimat bilgilerinin belirtildiği www.atapirlanta.com internet sitesi’nden elektronik ortamda alıcının siparişini yaptığı ve söz konusu sitede alıcının belirlenen standart kriterler üzerinden tercih ettiği niteliklerde ve sözleşme konusu ürünün temel özellikleri, satış fiyatı ve teslimatına ilişkin bilgiler satıcının belirttiği fiyatı üzerinden gerçekleşmiştir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, İnternet Sitesi’nde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri,özelliklerini,tüm vergiler dâhil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ve masraflarını ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve mesafeli satış sözleşmesinin tamamını doğru ve eksiksiz olarak okuduğunu ve bilgi edindiğini ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

4.2 Sözleşme konusu ürün, sipariş tarihinden itibaren 30 (Otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak İnternet Sitesi’nde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 

4.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI yada ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden yada Kargo firmasının, ürünü ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz

4.4 Teknik hatalar ya da maddi hatalar nedeniyle ürün fiyatı,ürün açıklaması, ürün niteliği vb. özelliklerde hata olması halinde SATICI siparişi iptal etme ve tahsil edilmiş tutarları ilgili mevzuat hükümleri uyarınca ALICI’ya iade etme hakkına sahiptir. 

4.5 İnternet sitesinde satışa sunulan ürünlerin el yapımı olmasından dolayı üretim sonrasında ürün ağırlıklarında ± %10 kadar farklılık olabileceğini ALICI kabul etmiştir.

4.6 SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde üç gün içinde, ALICI’ya yazılı yada e-posta yoluyla olarak bildirir ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade eder.

4.7 Ürünün tesliminden sonra ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde kredi kartının yetkisiz kişilerce hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili ALICI ürün bedelini SATICI’dan iadesini talep edemez.

4.8 SATICI mücbir sebepler veya olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI'nın siparişi iptal etme ve sözleşmeyi fesih etme hakkı bulunmaktadır.

4.9 ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda,ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI’ya geri ödemesini aynı taksit sayısında yapmaktadır.

MADDE 5 – ALICI CAYMA HAKKI 

5.1 ALICI,cezai şart ödemeksizin 14 (On dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahip olduğunu ve iade işlemleri için bu sözleşmenin 5.madde hükümleri uygulanacağını kabul etmiştir.

5.2 Cayma hakkı süresi, internet ortamından yapılan satışlarda tüketici yada tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin kargo firmasından malı teslim aldığı gün itibarıyla başlar

5.3 SATICI’nın adresinden yapılan mal tesliminde cayma hakkı süresinin tespitinde fatura tarihi esas alınacaktır.

5.4 İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte 10 (On) gün içerisinde SATICI’ya gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

5.5 Ürün yada Ürünlerin sahibi yada 3.şahıs ve kurumlar tarafından kötü kullanımı,kaza,altın aksamı,pırlanta ve diğer kıymetli taşlarda boyut ayarlama,onarma,üzerinde değişiklik yada tahrifat gibi her türlü müdahale ile pırlanta ve diğer kıymetli taşların ve kırılması,çatlaması çizilmesi ve benzer sebeplerle altın aksamında tahribat ve pırlanta ve diğer kıymetli taşların optik özelliklerinin bozulması iade kapsamı dışında tutulacaktır

5.6 Ürünler teslim edildiği  gibi ve mücevher sertifikasındaki belirtilen kalite kriterleri dahilinde kıymetli taşlarda ve altın aksamında herhangi bir tahribat ve değişiklik olmaması halinde iade talepleri SATICI’ya e-posta ile gerekçelerini belirterek bildirilmek zorundadır.Ürün laboratuar incelemesi için ALICI’ya randevu verilecektir şayet randevu tarihi alınmamışsa aide işlemleri yapılmayacaktır.

5.7 İade işlemleri sadece ürün sahibine yapılmakta olup iade işlemlerinde sahip olduğunuz mücevher,fatura ve mücevher sertifikasını hazır bulundurmanız gerekmektedir.Gerekli laboratuar incelemeleri yapıldıktan sonra ürün teslim edildiği gibi olması halinde iade ödemesi almanız için e-posta bilgi verilecektir.Ürün teslim tarihinden 14 (ondört) gün sonra talep edeceğiniz iade taleplerinde SATICI ürün bedelini ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır.

5.8 SATICININ adresinde yada İnternet ortamında ürünlerle ilgili belirlenen pırlanta ve kıymetli taşların ağırlıklarından farklı yada altın aksamı ile ilgili internet ortamında bulunan altının ayarı.rengi ve ölçüsü dışında talep edilen ve özel sipariş üzerine imal edilen ürünlerde yasal olarak ALICI cayma ve iade hakkını kullanamaz.

MADDE 6 – EFEKTLİ PIRLANTA İFADESİ

www.atapirlana.com sitesinde satışa arz edilen ürünlerin içinde "efektli pırlanta" ifadesi bulunan ürünler küçük çaplı pırlanta taşlarının yan yana getirilerek mıhlanması veya küçük çaplı pırlanta taşlarının diğer kıymetli taşlarla yan yana getirilirek mıhlanması suretiyle daha büyük çaplı bir taş ve buna bağlı olarak daha büyük bir karat görüntüsünün elde edilmesi ifade etmekte olduğunu ALICI anlamış ve kabul etmiş olup www.atapirlana.com sitesinde "efektli pırlanta" ifadesinin detaylı açıklamalarına "Hakkımızda" ve "Ürünler Hakkında" menülerinde ayrıca alışveriş sayfasında bulunan "Ürün Bilgisi" bölümünde yazılı metinlere yer verilmiş olup ALICI bu yazılı bilgileri okuyarak "efektli pırlanta" ifadesini tamamen anlamış ve ürünü satın almayı kabul ederek ödemesini yapmıştır.

MADDE 7 - UYUŞMAZLIK KONULARI ve MAHKEMELER

ALICI siparişine ilişkin herhangi bir konuda şikâyetinin olması halinde, şikâyetlerini öncelikle SATICI’ya bildirilmek zorunda olup gerekli olması halindeALICI, şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilecektir

 

SATICI:

Ticari Ünvanı:Ata Pırlanta

Adresi: Molla Fenari Mah. Alibaba Türbe Sok. No:26/1 Cağaloğlu, İstanbul 

Bu sözleşmede "SATICI" olarak anılmıştır.

ALICI: 

Adresi: 

Tarih:

Online olarak www.atapirlana.com sitesinde adı,soyadı,adresi,telefon ve adres bilgileri bulunan ve sipariş veren tüketici bu sözleşmede "ALICI" olarak anılmıştır.

 

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.